| Nicoleoficial a întrebat:

Heey! Aș vrea să-mi iau un caine, aș vrea un yorkshire, Bichon maltez sau Beagle. Care dintre rase e mai potrivită? Și fata sau băiat?

11 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Potrivită pentru ce?

| Goddessss a răspuns (pentru Dalmore):

Se referea in general. Ca statura, comportament, mâncare etc.

| Nicoleoficial explică (pentru Dalmore):

Apartament

| Dalmore a răspuns (pentru Nicoleoficial):

Beagle-ul nu e câine de apartament, sunt foarte energici și jucăuși, distrug tot ce găsesc în cale și n-ai liniște cu ei laughing.

| troleibuz a răspuns:

Bichon maltez.

| oz_1736 a răspuns:

Eu as alege Bichon maltez, mascul

| Pati2500c a răspuns:

Eu iti spun din experienta, am beagle mascul in varsta de 2 ani, este foarte dragalas si activ. Iti recomand unul daca stai la casa sa se poate plimba toata ziua prin curte. La inceput cand l-am luat rodea scaunele si papucii, dar cu timpul a uitat, mai ales daca ii oferi educatie, multi spun ca se dreseaza greu, dar sunt niste caini foarte inteligenti si afectivi. In afara de faptul ca trebuie sa fii atent cand iesi pe strada sa nu fuga ( nu se mai intoarce ). Cu mancarea el ar manca mereu dar sa zicem ca ii ajunge un sac de bobite de 10 kg pe luna plus mancare gatita. Sunt foaaarte pofticiosi. Eu iti recomand rasa beagle deoarece nu vei fi dezamagit, simti ca intineresti alaturi de el happy, daca mai ai intrebari poti spune

| Nicoleoficial explică (pentru Pati2500c):

Eu stau la bloc?

| Pati2500c a răspuns (pentru Nicoleoficial):

Atunci va avea nevoie de plimbari lungi, pentru ca sunt foarte activi, si nu stiu daca vecinii tai vor accepta sa il auda latrand, pentru ca nu uita este caine de vanatoare. Te poti gandi la un caine pug sau un buldog francez.

| Carolina1972 a răspuns:

Pai as alege beagle. Yorkshire in nicidecum iar bichon maltez are mai toata lumea, pana si ilinca din Ferentari.

| Katyk3229 a răspuns:

Ți-aș recomanda bichon maltez băiat