| anonim_4396 a întrebat:

Ce sanse sunt ca operatia de cupare a urechilor la amstaff sa nu fie incheiata cu succes? Am vazut pe net ca sunt sanse ca operatia sa nu fie cu succes, adica una sau ambele urechi sa nu stea ridicare in sus. FUNDA

Răspuns Câştigător
| cristicrisu a răspuns:

Daca, are intre 8-12 saptamani sunt sanse foarte mari ca urechile sa ii stea ridicate. daca are peste 14 saptamani sunt sanse sa nu ii stea ridicate ..cartilajul este deja tare si nu se mai poate modela.dar nu este vorba sa nu fie incheiata cu succes, pentru ca nu este o operatie foarte grea ..recomandat este `aproximativ 7-12 saptamani`