| Andre a întrebat:

Salk... Nuj cum sa va zic dar voi incerca.Deci eu de fff multe ori pe moment vroiam cate un animal si dupa aia ma plictiseam de el si nu mai aveam grija de el chestii de genul( nu ma intrebati de ce ). Akuma am rugato pe mama sa imi cumpere 2 perusi si o colivie in care sa ii pot tine si a zis ca nu imi cumpara deuarece zice ca nu voi avea grija de ei! ca am avut toate rasele de papagali si ca nu mai vrea! adica nu stiu cum sa va zic imi doresc ffff mult un pers si nu stiu cum sa o conving pe mama sa imi cumpere sau pentru orice eventualitate imi cumpar eu doar sa obtin acordul de la ea! va rogggggg ajutati-ma astept ideii! multumesc anticipat! cel mai bun raspuns primeste FUNDA! pooopik

2 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Păi trebuie să îi dovedeşti că eşti responsabilă şi să te gândeşti tu bine dacă eşti cu adevărat decisă să te ocupi de ei. Mama ta nu are încredere în tine pentru că tu te plictiseşti rapid şi în locul ei nici eu nu ţi-aş da acordul. Acum încearcă să-i arăţi că eşti responsabilă, cum nu ştiu! Baftă!

| Neah a răspuns:

Dupa parerea mea, atat de mult cat iti doresti perusii iti doreai si celelate animale/papagali, asa sunt si eu, numa ca mie mi-au murit toate animalele pe care le-am avut sau le-am dat, crede-ma daca asa o sa fie o sa te plictisesti si de perusi.