| oChicaaInfiniteeXD a întrebat:

Cum pot sa imi conving parintii sa imi cumpere un catel adica am avut si un peste am avut si papagali si nu am avut grija de ei nici macar nu m-am uitat la ei pentru ca nu imi plac asa mult si cand le spun de caine imi zic ca nu pentru ca nu am grija de el cum am facut la peste si la papagali o sa-mi scoata ochii cu asta nu stiu daca exista sanse de convingere am incercat multe metode sad Funa

Răspuns Câştigător
| xBya a răspuns:

Pai fara suparare, dar au dreptate. Cum te astepti tu sa primesti un caine in conditiile in care ai mai avut animale si nu te`ai ocupat de ele? Practic, le-ai dat teapa parintilor tai. Pana la urma de ce vrei caine? Ca sa ii tina pe ei ocupati? Ca nu cred ca ai tu o pasiune deosebita pentru catei daca pe celelalte animale le-ai abandonat. Plus ca un caine are nevoie de o gramada de atentie. Nu`l poti lasa intr-un acvariu si sa te doara`n cot. Trebuie sa il plimbi, si nu doar o data pe zi, sa il perii, sa il dresezi, nu e usor, si decat sa il iei ca sa sufere mai apoi, mai bine te multumesti cu ce ai.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu prezinți încredere atâta timp cât în trecut nu te-ai ocupat de acele viețuitoare!
Îi înțeleg perfect, sincer nici eu nu ți-aș lua.
Pa, pa.