| Razvy2922 a întrebat:

Sall, as vrea sa ma apuc de apicultura, eu m-am gandit ca pentru ineput sa imi achizitionez cca 2-3 familii, as vrea sa stiu ce fel de stupii trebuie sa cumpar si pe cate rame? As vrea sa le cumpar in luna iulie -august, pot sa le mai inmultesc anul asta? Daca nu, din luna martie cate familli pot obtine din 3 familii? As mai vrea sa stiu de accesorii am nevoie?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai stupii ii iei in functie de cat de mari sunt familiile pe care le achizitionezi. Dar niste ustensile necesare ar fi: chestia aceea cu care faci fum (fara ea nu poti umbla la albine), masca (tot la fel de necesara), centrifuga, niste cutite speciale, dar primele doua sunt cele mai importante pentru inceput...SUCCES

| abimaelstefan a răspuns:

Iti sugeres sa intri aici pentru toate informatiile de care ai nevoie:
http://www.lectiiapicultura.ro