| adrianbestboy98 a întrebat:

Sall,se merita sa iau robotu asta: http://www.robofun.ro/kit-roboti/magician-robot-arduino- driver? Funda ps:am pus la categoria asta pentru ca e un hobby

4 răspunsuri:
| bogdiy a răspuns:

Daca tie iti place si zici ca ii un hobby da se merita

| Bijutierul1 a răspuns:

Toate piesele de pe placa de baza costa max 10 lei happy iar platforma poti sa o iei de la orice masina cu telecomanda si mai ramai si cu piese, la robotul din imagine iti mai trebuie si cabluri de alimentare...+ driverul android care se potriveste cu placa care costa inca 100-200 lei.Concluzie :platforma nu este completa primesti 2 roti, doua motorase, si un circuit simplu care il gasesti si pe orice escavator simplu cu telecomanda...
asta e parerea mea bafta! Dar ce vrei sa faci?

| adrianbestboy98 explică (pentru Bijutierul1):

Sa iau robotu ala, sa ii pun si senzor de distanta, nu vreau sa il fac cu telecomanda si nici cu bluetooth, pentru controlul cu android imi iau rootu cu senile si mai am o maina care la fel o sa ii pun arduino si bluetooth

| adrianbestboy98 explică (pentru Bijutierul1):

"circuitele" alea sunt driverul de motoare si arduino pe care se programeaza robotu, eu nu cred ca as gasi arduino la o jucarie, ii adaug si un senzor de distanta sharp(15-150 cm) si pe urma il programez