| Alex1 a întrebat:

Acum 20 de zile mi-am dat iepuroaica la un iepure. Dupa 20 de zile acum sta cuminte acasa. Numai ca problema e ca mi-a sapat niste tunele de vreun metru prin sopru si nu mai iese afara nici sa manance sta acolo fara sa faca nimic si nu stiu cum sa-l prind ca sa-l bag in cusca ca la sfarsitul lunii trebuie sa nasca ...help plsssss dau funda si voturi

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Pai daca nu o tii in cusca e normal sa-si pregateasca o vizuina pentru a naste. daca nu sunt sobolani, poti sa o lasi linistit acolo, cu conditia sa-i pui la intrare apa si mancare.

5 răspunsuri:
| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Poate ca a sapat tunelele alea ca sa nasca pui acolo pentru ca acolo ii crede in siguranta big grin

| W4rK0 a răspuns:

Omule e normal ca un animal dupa ce l-ai lassat sa faca o treaba, acestuia ii trebuie putin timpt de reculegere, iepurele fiind un animal caruia ii trebuie ingrijire, ar trebui sa-l lasi, si sa-i observi comportamentul, dupa care daca situatia se inratutateste, si nu va progresa, du--lla un doctor veterinar.

| Shcokymzq a răspuns:

Lasal acolo si-a gasit un loc linistit unde sa nasca dupa ce o sa nasca o sa vezi ca o sa iasa cu puiihappy

| DracusorImpielitat a răspuns:

E normal, sti cum sunt animalele insarcinate, fff ciudate. de asta face asa, ca sa isi proteje-ze puiutii.

| cld2011 a răspuns:

Dupa 3 saptamani s 3 zile o sa ai iepurasi mici happy
sa nu cumva sa pui mana pe iepuri cat sunt mici si inca alapteaza!