| FashionGirll a întrebat:

Am nevoie de un sfat: in Romania am avut un catelus,il iubeam enorm, dar din pacate a trebuit sa il vindem.Acum locuiesc cu parintii mei la casa matusii mele,curand este ziua mea si tot ce imi doresc este sa ma un catelus din nou, parintii ar fi de acord, dar in schimb matusa mea nici nu vrea sa auda de animale de companie, si totusi stam la casa.Simt ca sunt singura,am nevoie de un animal,in special de un catelus, si sunt foarte constienta de responsabilitati, pentru ca dupa cum am spus am avut unul si in Romania. Va rog ajutati-ma, ce ar trebui sa fac? crying.

3 răspunsuri:
| Flav1a a răspuns:

Poti sa ii spui ca daca iti va da voie sa iti iei un catel, ii vei face si tu anumite servicii in schimb, de care ar avea nevoie. Mai poti sa-i spui ca acel catel va fi responsabilitatea ta si ca te vei ocupa de el, astfel incat sa nu o deranjeze si ca de altfel, afara nu ar avea cu ce sa incurce, plus ca la casa ar prinde bine un caine, mai ales daca e si de paza.

| Lazar_Sorinel_1994 a răspuns:

Hmm... Asa era si mama mea. ai putea sa iti cumper de exemplu un ciobanesc german si sa il tii afara sau daca vrei un peste (caras). Sunt foarte distractiv de urmarit si nu trebuie sa ai foarte mare grja de ei. Apa trebuie schimbata la 1-2 luni in rest sunt foarte amuzanti happy

| vivitheo a răspuns:

Asa era si mama pana am convins-o, iar acum o iubeste pe catelusa l afel ca si mine.
Roaga-ti parintii sa iti un catel micut si dragut iar cand matusa ta va vedea ca toti il indragesc nu se va putea abtine.
Sunt sigura ca undeva in adancul sufletului ei iubeste si ea animalele!