| 5663455 a întrebat:

Am o intrebare cam urgenta legata de acvaristica. Daca as cumpara 5 pesti neon negru, ar sta in grup cu cei 20 de neoni albastirii pe care ii am?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Sigur nu stiu, dar presupun ca vor forma un singur banc. Sunt aproape sigur. Daca ar fi sa formeze un banc de neon negru, ar putea, caci sunt 5, cifra minima.

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Tu vrei sa se suporte unii pe altii in acvariu? Se suporta foarte bine, neonii sunt printre ceimai pasnici pesti.

| Mefi a răspuns:

Eu am avut doua specii de peste total diferite si i-am pus in acelasi acvariu si nu am avut conflicte cu ei. Si in cazul tau sunt din aceeasi rasa tot neon, deci ar trebui sa nu ai probleme si sa se inteleaga.
Dar varul meu a avut si el pesti de acvariu si base alta rasa intre ei si a zis ca a avut conflicte cu ei si il mai bateau dar dupa un timp a zis ca nu a mai avut treaba.
Eu nu sunt specialist sau ceva ti am zis doar ce am facut eu acum tu decizi ce o sa faci. big grin
Sper ca te am ajutat si ca nu o sa ai probleme cu ei