| BellaGonzalez a întrebat:

Am un catelsus shih tzu doarme foarte mult ziua si noaptea sta si umbla in salon, ce trebuie sa fac, este normal?

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Nu-l lasa sa doarma, scoate-l la plimbare, joaca-te cu el si noaptea va dormi sigur.Am vazut asta la catelusele mele, dupa o zi in care le-am lasat sa alerge pe o pajiste, seara au dormit duse, ba chiar au adormit in masina.Numai bine.

| Truxiie a răspuns:

Trebuie să te joci ziua cu el, în așa fel încăt noaptea să fie obosit și să doarmă.Da este normal [punctul meu de vedere]

| BarOsanu99 a răspuns:

Joaca-te mai mult cu el