| anonim_4396 a întrebat:

Daca un individ sta treaz noaptea si doarme ziua, de exemplu 7-2, exista posibilitatea ca sanatatea sa ii fie afectata?
Asta fiind programul lui normal.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii este afectata sanatatea. Organismul uman e programat sa doarma noaptea nu ziua.

| Crackman a răspuns (pentru suntserios):

Eu dorm cand pot, am un program de rahat la munca si nu am nimic...

| suntserios a răspuns (pentru Crackman):

Nu iti inchipui ca ai un program aiurea si brust te resimti, desi depinde si de la organism la organism. Unii pot da brusc intr-o oboseala fizica si psihica si dupa o saptamana de nedormit noapte.

| Crackman a răspuns (pentru suntserios):

De 1 an... am program 4-8 dimi si 4-8 seara

| MihaiNicu23 a răspuns:

Intr-un fel ii este afectata sanatatea pentru ca suntem programati sa dormim noaptea nu ziua.

| Crackman a răspuns:

Atata timp cat se doarme perioada aia de ore pwntru aomn este ok.
Nu prea conteaza cand.

| Jaegerjaquezz a răspuns:

Salut, corpul uman este programat să doarmă noaptea, pentru recuperarea, somnul de zii nu este acelasi ca cel de noapte si este clar afectată sănătatea, în plus nu se mai respecta nici mesele corecte periodice dimineata prânz si seara.