| Ioan_Leonard_1990 a întrebat:

Eu imi doresc un caine,dar tata zice ca e prea scump sa intreti un caine, adica labrador.Si nu vrea sub nici o forma! Este vreo modalitate care pot sa-l conving?

3 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Tatal tau are dreptate. Intretinerea unui caine de talia acestei rase te costa cam 300-400lei/luna,iar cat e mic te costa si mai mult, mai ales in primele 2 luni.
Eu am o amstaffita si pana la 4 luni am cheltuit cu ea peste 300e si nu am dat pe prostii, doar pe ce avea nevoie: hrana, accesorii, vitamine, deparazitari, vaccinuri...
Nu e usor sa cresti un caine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate daca ii arati ca esti responsabil...

| blonduta2014 a răspuns:

Pai... zici ca el nu vr5ea nu. poti sa ii spui ca vei avea grija de el vei fi forte responsapil cresterea unui cine nu este asa de simpla cum crede multi de asata tatal au nu te lasa sa il iei labradori sunt si scumpi