| Tourniquet a întrebat:

Imi doresc foarte mult un telefon nou. Un LG Cookie cu touch-screen. Mama zice ca ar vrea sa mi-l ia dar cica e scump, tata zice ca sunt prea mica pentru telefoane de-astea si sa mai astept vreo 2-3 ani. straight face
Cum asi putea sa ii conving? Va rog.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prin notele mari de la școală, ajutor mamei la bucătărie și curățenie prin casă, etc!
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| mmeee79 a răspuns:

Pai eu nu am telefon din asta.In schimb, o mare parte din colegii mei au. Dar nici nu imi doresc, am un telefon Nokia, nu e mare lucru...nu prea il folosesc. dar sunt multumita ca il am macar pe asta!
Daca tu ti-l doresti asa de mult, incearca sa fii cat mai buna, incearca sa-ti ajuti parintii in orice problema, la scoala incearca sa te pui pe invatat, adica na. sa iesi bine si anul acesta, banii pe care tii da la scoala. daca sunt mai multi incearca sa faci economii...roaga-ti tatal sau mama. cel care are mai multi bani si te intelege mai bine, roaga-l cu o voce dragalasa, poate si cu lacrimi in ochi si iti va cumpara! Chiar daca poate nu acum, dar poate si de ziua ta, spune-i ca sa ti-l faca cadou de ziua ta si ca nu-ti va mai trebui nimic altcevahappy

Mult succes, te-am pupat:*

| Lovedove222 a răspuns:

Aaaa stiu problema\ spere deosebire de bine eu strik telefoanele dupa 2 luni si i-am konvins ff greu sa imi ia, eu de exemplu am 13 ani... dar nu varsta era problema ci komportamentul fata de telefon...eu le-am zis la ai mei ca tin telu 2 ani si la mine nu prea tine deobikei telefoanele atata timp dar sincer ee f bun am inceput sa il scap p jos dar tot merge. zile la ai tai ca o sa ai grija ca nu o sa il scapi jos. vrajeli din astea