| anonym000000 a întrebat:

vreau sa imi iau si eu un catel big grin mentionez ca il tin in apartament. si nu vreau sa isi faca treburile prin toata casa laughinglaughing cum pot sa il invat sa faca afara, sau in locuri special amenajatebig grin? raspunsul corect are fundita big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, catelul pana la 4-5 luni nu se poate ''controla'' ( de ex: sa iasa afara ) deoarece are vezica foarte mica.
Ii poti cumpara pampers special pentru catei, dar eu te-as recomanda sa-i cumperi covorase absorvante pentru catei. Ele atrag mirosul, iar cainele face pe el. Acesta nu lasa nici un fel de miros.
Treptat poti sa-i muti covorasul catre usa de la iesire sau unde vrei tu, pana cand nu va mai avea nevoie si va cere afara.
Sper ca te-am ajutat, Fundita? big grin

3 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Ce caine vrei sa iti iei? pai cred ca are la farmacie nisip special pentru nevoile cainilor si a pisicilorhappy intreabatongue

sau daca nu nu ai altceva de facut decat sal pui sa faca in cada sau sa iei cu el pe afara la anumite ore.happyoricum tebuie sa il scoti 3-4 ore pe zihappy

| GabytzA_6428 a răspuns:

Invatal de mic daca face pe jos eartal invatal a faca numai afara sau la ladita de mic iti recomand sa-ti iei u pui de cateva saptamani sa fie mic ca sal dresezi mai usor funda :d

| DragoshMircea a răspuns:

Am un chihuahua, l-am luat cand avea 1 an aprox. E mic si e numai bun intr-un apartament. In timp a invatat sa isi faca nevoile unde ii puneam un ziar. Ar fi cea mai buna alegere, parerea mea.