| Wolfenstein a întrebat:

Sallut TPU. Ce catel agresiv mi-ati recomanda din aceste rase:
Pitbull
Doberman Pinscher
Rottweiler?

Răspuns Câştigător
| RyugaHideki a răspuns:

Iti sugerez un Rottweiler.
Rottweiler-ul este o rasă de câini foarte puternică cu instincte protectoare native. Alimentația Rottweilerului nu este una specială, poate fi hrănit atât cu hrană uscată cât și cu hrană preparată (de preferință orez fiert cu carne de vită sau pui și puțin morcov precum și iaurt cu mussli, supă de pui, dar si arpacaș fiert și condimentat etc.), în nici un caz carne de porc sau grăsimi.
Si arata si bine in comparatie cu ceilalti. Daca il destrezi, poate fi o companie placuta si nu va fi agresiv mereu.decat daca este nevoie, evidentwinking

11 răspunsuri:
| loredana_6675 a răspuns:

Cel mai agresiv este bull terrierul, face pitbullul din 2 miscari.

| Lynna a răspuns:

Rottweiler. Eu asta iti recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rottweiller :d
dar sa-l iei de puiut ca sa nu fie agresiv si cu tine ( la o luna suuunt ftt draguuti love struck laughing ), arata si bine, este si agresiv :d

| Wolfenstein explică:

Si pentru Companie si pentru paza... Nu as vrea sa-l tin in lant! Care este cel mai agresiv?

| robinho17 a răspuns:

Toate sunt agresive...dar daca vrei un caine agresiv si ca toata lumea sa se sperie de el iti recomand amstaff.Parerea mea.acum care vrei tu.tongue

| taur77 a răspuns:

Eu iti recomand Pitbull-ul, a avut si un prieten de al meu si era foarte agresiv

Răspuns utilizator avertizat
| ngen a răspuns:

Dupa parerea mea cel mai agresiv este Rottweiler-ul dar trebuie dresat foarte bine deoarece de cele mai multe ori isi ataca stapanii... Si Pitbull-ul este bun, este mai mic decat Rottweiler-ul dar sigur te poti baza pe el.

| AndreiMirceaaaaa a răspuns:

Eu am un cane corso si e destul de raw la 5 luni.dar din aceste rase ti.as recomanda un rottweiler iar pitbulul cred ca e prea agresiv dar e bun daca vrei sa.l folosesti la lupte de caini.

| Lucia1997 a răspuns:

Rottweiler

| Simo7980 a răspuns:

Doberman