| cristydts a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un caine. Am de ales dintre doua rase : Pitbull sau Rottweiler. Ce imi sugerati

25 răspunsuri:
| infires a răspuns:

I-ati un Rottweiler pentru nu este atat de periculos ca Pitbullul.
Cunosteam pe cineva care a avut un pittbul,ei erau foarte buni prieteni,cainele era dresat,dar intr-o zi cainele a ajuns sa isi omoare stapanul.
Am un vecin care are Rottweiller,si nu este asa de rau,va urî copii daca cumperi cainele deja adult, dar daca il iei inca pui se va invata cu copii, cu adultii si cu toata lumea. Acum e alegerea ta.

| Geotr a răspuns:

Tinand cont ca aman2 sunt foarte periculosi nu ti'am recomanda nici unul, dar tu cum vrei sa te sfatuiesc eu zic ca Rottweiler pentru. ca nu pare asa de periculos si este mai dragut, parerea mea happy.

| 0PopaPorno a răspuns:

Mie mi se pare mai dragut si frumushel Rottweiler.u!:X

| Meli2000 a răspuns:

Eu iti sugerez Rottweiler deoarece Pitbull este foarte agresiv si rau CHIAR si cu stapanul...Rareori sunt de incredere si s-ar musca CRED cu cainele tau!

| darielle a răspuns:

Pibull ca e mai cool...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rottweiler pentru ca e mai mare si mai periculos. big grin depinde pentru ce-l vrei

| RyGoLeTa a răspuns:

Rottweiler,parerea mea.

| TaviComplicat a răspuns:

Rottweilerul e cel mai tare

| xChampiionOrLooser a răspuns:

Rottweiler ca e dragut

| Mirela14 a răspuns:

Pittbull...arati mai smecher cu elwinking

| Alecsa4u a răspuns:

Un caine normal puppy dog eyes.Bichon frize e cel mai frumostongue

| Paty7 a răspuns:

Buunaa! happy. Eu iubesc toate animalele egal, daca vrei ti le poti lua pe amandoua. laughing Dar eu ti-as sugera Rottweiler deoarece are asa. love struck. Ceva special. laughing. Depinde si de ce te simti tu mai atrasa. Bafta! :*

| Roxyy16 a răspuns:

Pitbull.

| MarVerde_8036 a răspuns:

Rottweiler este cunoscuta ca o rasa de caini foarte periculoasa, si ii poti manevra mai greu.Trebuie sa fi avut mai multi caini in trecut ca sa-ti iei aceasta rasa.Eu iti sugerez pitbull, mai complicat este cu rottweiler-ul pentru ca sunt mai nervosi sa zic asa...Pana si specialistii in caini spun ca rottweiler-ul este o rasa de caini nesigura.Si vorbesc in cunostinta de cauza nu de prin auzite.
Iti sugerez un pitbull.Aaa si inca ceva, sa-i dresezi zilnic cate 10 minute, nu mai mult, pentru ca isi pierde interesul.Si sa nu bati niciodata cainele deoarece asa devine muult mai periculos.
Take care, ceaw :*

| ImPjoker a răspuns (pentru MarVerde_8036):

Da da numai ca rottweiler am si eu si eu este forte cuminte si ascultator nu este nervos mai deloc da este greu de stapanit luat direct adult daca il iei de mic nu patesti nimic. Daca iti iei pitbull are varul meu si nu prea il asculta este forte greu cu el la dat si sal dreseze si odata am mers odata amandoi in parca era un maidanez si rottweiler a trecut pe langa el si pitbullul la atacat si la si omorat iti spun mai mutl ca sigur rottweiler

| raluca4 a răspuns:

Eu as zice sa alegi Pitbull.Bine asta e alegerea mea daca tu vrei alt ceva...

| Bulss a răspuns:

La ce stai la casa sau la bloc? daca stai la bloc ia-ti unul mai mic ca Chuaua daca stai la casa ia-ti Rottweiler.

| Bulss a răspuns:

Daca stai la casa rottweiler iar daca stai la bloc o rasa mai mica

| ionut123344 a răspuns:

Mar Verde 8036. Tu te inseli foarte tare, nu te supara ca tio spun, dar ca crescator si de pitbull, si de rottweiler, iti spun ca am fost foarte dezamagi te pitbull, era un caine incontrolabil, dar in schimrottweilerul acum are 10 ani si este foarte bland.Cei ce spun ca rottweilerii innebunesc, se inseala. Mentionez ca pitbull-ul a fost eutanasiat din cauza agresivitatii.Asta este alta problema.Iti sugerez un rottweiler

| ionut123344 a răspuns:

Rottweiler

| CRisTiNUtza0PwP a răspuns:

Pitbull caci este ca un scut si jucaus daca ai alege rottwailerul iti va da batai de cap dar este un bun aparator al curtii si un prieten rau daca ii vei lua pe amandoi in curte vei avea shou de werssling deci pitbull

| Rocky_9288 a răspuns:

Rottweiler ca ii mai dragut decat Pitbull si ii mai usor de ingrijit happy

| Ionela_Radu_1985 a răspuns:

Amandoua rasele nu sunt nicidecum periculoase daca stii sa ii dresezi si sa ai o mana ferma. nu te lua dupa unul si altul ca te omoara si nu stiu ce iti mai face. da se poate intampla si asa daca nu ai puterea psihica sa il dresezi. iar daca esti la primul caine(crescut de tine) nu iti lua unul din caini acestia. crede-ma ca nu conteaza kg, un rott te poate pune jos chiar daca ai 100 kg. asa ca mai gandeste-te.

| ImPjoker a răspuns:

Eu am un rottweiler si varul meu are pitbull am mers amdnoi in parca si a tre3cut un maidanez pe langa noi rottweilerul a stat cuminte pitbulul a atacat si la si omorat dupa la dat la dresat rottweilerul e mult mai credincios si usor de intles cu el

| Ναυπλιέων_Ντάνιελ_1985 a răspuns (pentru ImPjoker):

Esti cam analfabet pentru un rottweiler. Invata sa scrii, apoi revino, am stat 5 minute sa descifrez ce-ai scris + ca-mi trebuia 5 savanti.