| Anonim85 a întrebat:

Ce ati alege dintre urmatoarele rase de caini: rottweiler, pitbull, doberman, labrador, husky, amstaff? Stau la casa, are curte, dar e o problema ca am si 6 ciobanesti germani. Eu m-am gandit la rottweiler. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| litlledolleioanna a răspuns:

Rottwiler sau un pitbull doberman in nici un caz sunt foarte periculosi labradorii sunt frumosi dar daca ai deja 6 ciobanesti pff e prea mult mergi pe varianta cu rottwelerulwinking

4 răspunsuri:
| AndraCB a răspuns:

Alege Husky-ul! Cainele Husky este un foarte bun caine "de haita", chiar daca aceasta nu este compusa din caini Husky. Este un caine care se intelege bine cu alti caini (rott sau doberman ti-ar crea foarte mari probleme la maturitate), iar in grup poate deveni si un foarte bun caine de paza. Ciobanestii germani se inteleg cu toate rasele, dar testeaza-le reactia la vederea unui pui de caine. Daca au o reactie buna, si asa si cred, atunci un Husky s-ar potrivi cel mai bine pe langa ei. A doua varianta ar fi labradorul. Succes!

| evelin33 a răspuns:

Eu am un rott si iti spun ca sunt groaznic de blanzi cu alte animale. Am vazut pichinezi de o suta de ori mai vilenti decat rottweilerul meu...

| SamuraiX a răspuns:

Doberman, cel mai bun caine. Daca o sa il ai, o sa vezi si tu! Eu m-am convins de asta! Si nu lua an seama toate istorioatele astea insingerate despre dobermani!

| Diida a răspuns:

Husky sunt superbilove struck