| wolf27r74 a întrebat:

Salu TPU! Ma mut in curand la casa cu curte si vreau sa stiu ce rasa de caine mi-ati recomanda sa imi iau? Eu as prefera un ciobanesc de Berna dar mai dati-mi alte sugestii.

Dau funda

4 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Salut!
Mie imi plac Ciobanestii Germani, pentru ca sunt inteligenti, de paza, ascultatori!

| Purice_Iliuta-Cristian_2000 a răspuns:

Eu ti-as recomanda un ciobanesc german deoarece sunt curajosi si ascultatori

| wolf27r74 explică:

Multumesc pentru raspunsuri dar m.am hotarat sa imi iau un golden retriever

| Tarantino a răspuns:

Ti-aș recomanda un ciobănesc caucazian ori unul de bucovina. Nu lua un bichon sau ceva că nu e bun pentru curte. Sau un câine lup ori un cane corso. Sper că te-am ajutat!