| PantonPR a întrebat:

Salut, acum 2 luni am cumparat o nimfa, mascul acum are niste probleme, esti mai tot timpul abatut si are o umflatura la marginea ochiului de ieri, dar de o saptamana scaunul este mai verzui ca de obicei si lichidul este galben-verzui ceea ce nu a fost pana acum.Tin sa precizez ca acum o saptamana, a zburat prin camera si s-a rahatit fix in apa, pe care apa am schimbat-o de abia dupa 2 ore sad (nu am stiut ce se intamplase). Intrebarea mea este, ce as putea sa fac? Este grav bolnav? Sta mult prea linistit pe betisorul lui ca de obice zici ca acusi se culca. Medic veterinar nu am de pasari in zona, numa cel simplu si stau departe de un oras mare (40km de Timisoara).Ma voi duce la veterinar maine si ii voi face un consult dar nu prea am incredere. Nu vreau sa pateasca ceva. Puteti va rog sa imi spuneti ce poate sa aiba si ce as putea sa ii fac?
(pe langa aceasta, nu prea vrea sa manance fructe/legume bucatele de mere si morcovei, ce as putea sa ii mai dau si cum sa il fac sa manance

1 răspuns:
| wpAbby a răspuns:

De ce nu ai avea incredere? Daca tii mult la el te-ai duce la veterinar, nu conteaza unde este el.