| Mihai76992 a întrebat:

Acum ceva vreme mi-am cumparat un papagal nimfa mascul
Dupa vreo 2 saptamani i-am loat si o femela deoarece mi-a fost frica sa nu pateasca ceva.
Pe mascul il cheama Pipino iar pe femela Maia.
De cate ori se apropie pipino de maia al ciupeste.
Ce as putea face?
Si daca mi-ati putea da cateva sfaturi despre cum sa ii fac cuibul in caz ca face oua(Asternut, Igiena, Ce mancare sa ii dau, etc)

VA MULTUMESC. FUNDA SI VOT!
PS:

Răspuns Câştigător
| 3mY20002121 a răspuns:

Ca sa stii cand cand se ceupesc ei se pupa ca oameni big grinbig grin
si eu am avut papagali.ar trebui sa ii cumperi o cusca pentru papagali (daca nu ai ) si sa cumperi jucari pentru papagali. rest nu ar trebui decat sa le dai de mancare si atat.

| Mihai76992 explică (pentru 3mY20002121):

Si in caz ca fac oua? ce asternut leas putea pune?

| 3mY20002121 a răspuns (pentru Mihai76992):

Pai punele niste paie