| BuffaloSoldier a întrebat:

Acum 2 zile mi-am luat un catelus. Are 2 luni jumatate si vreau sa il invat cu lesa sa mergem la plimbare, dar problema este ca dupa ce ii pun lesa nu vrea sa vina cu mine.Se pune intr-un loc si nu se mai misca. Cum as putea sa il invat sa vina dupa mine?

Răspuns Câştigător
| tavi555 a răspuns:

Stai linistit.O sa vina la un moment dat.Asa fac toti la inceput, deoarece nu sunt obisnuiti. Incearca sa ii pui lesa, dupa care tii intr-o mana lesa si in cealalta mana o bucata de ceva cu care sa il ademenesti.

1 răspuns:
| EkToR a răspuns:

Incearca sa il pacalesti c o mancare care ii place lui foarte mult sau cu jucaria lui preferata sau scoate-l afara din casa/bloc sa fi pe strada si atunci sas ii pui lesa ca sa nu mai poat fugi intr-un colt la al meu a functionathappy