| DanyxD97 a întrebat:

Salut acum o saptamana mi-a fatat catelusa 7 catei dar ea este mica si nu are destul lapte pentru a-i hrani pe toti ce credeti e bine sa-i dau lapte de vaca?

Răspuns Câştigător
| biwltyad a răspuns:

Mai bine ii pui in laptele de vaca un galbenush de ou ( sa fie mai consistent )
si putina sare (sa nu faca papaziti interni )
Cu un biberon, asa va fi bine, dar sa ii dai la fiecare in mod egal lapte de catea si lapate de vaca, ( altfel cel care primeste prea putin lapte de catea nu se va dezvolta destul, va mic, si slabut, si se va putea imbolnaii usor

5 răspunsuri:
| Alinna20 a răspuns:

Da e bine ca doar e tot lapte doar ca trebuie sa fie putin caldut si sa il dai cu un biberon pana le da ochisorii si incep sa manance si altceva. Eu asa le dadeam la ai mei si le mai dadeam si ciorbita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa o supa din carne de pui si da-le cu biberonul doar zeama

| n1cknam3 a răspuns:

Nu le da lapte de vaca, ca nu stii cum pot reactiona, daca nu stii sigur ce sa faci, mergi la medic si intreaba, nu le da supe si alte de astea ca nu stii cum ii poate afecta, pentru pisici exista lapte formula pentru pui, si cu siguranta se gaseste si pentru catei. mergi la farmacie intreaba si hraneste'i cu grije... poti merge si la medic, sa intrebi daca e vre'o catelusa pacienta care a pierdut puii. (in cazul ala se strange mult lapte si are nevoie de pui ca sa scape de presiune ) in felul acesta ai mai putea ajuta un stapan...

| locoangel a răspuns:

inceara sa le dai cu biberonul, dar cel mai bine e sa iti consulti veterinarul...el va stii cel mai bine ce e de facut!
succes cu puisoriibig grin