| XSecretLov3X a întrebat:

.am si eu o intrebare va rog frumos deci am o catelusa care a fatat astazi prin cezariana, am fost cu ea la urgente si pana la urma i-a facut cezariana ca nu putea sa fete. Acum am ajuns acasa, catelusa s-a trezit din anestezie si acum este mai bine doar ca nu vrea sub nici-un fel sai vada apai sai alapteze...Eu le-am cumparat lapte de vaca si pe ei i-am pus intr-o cutiuta cu ceva cald la ei. Exista posibilitatea de a rezista ei?sad. Va rog frumos

Răspuns Câştigător
| Gabitsa1Puiuts a răspuns:

Nu nu cred ca pot rezista...doar daca vei incerca sa ii mai asezi langa catelusa ta sau sa ii hramesti cu seringa [sti tu fara ac] ..eu asa am facut cu pisika mea[ acum na e o diferenta intre pisica si caine] si merita sa incerci.dar cu cutia fac pariu ca nu o sa reusesti nimic ..deci daca vrei incerka sa faci ce ti-am zis.winking iar in legatrura cu cateaua ta nu vrea sa-i alapteze sau sa-i vada probabil ptc se simte naspa dupa operatie...winking

10 răspunsuri:
| pintexim a răspuns:

Buna au sansa sa traiasca asta nu-i nimic, pe langa ce mi S-a intamplat mie cateaua mea Labrador mi-a fatat 12 pui dintre care ultimii doi au murit si dupa ce a fatat a trait inca 4 ore jumate cam asa si a cedat nu am mai putut face nimic am crezut ca mi-a cazut cerul in cap fara ea sufletul meu era pustiu si inca mai este pustiu voi stit ce rau m-am simtit, ma trezeam dimineata si cand vedeam ca nu mai este langa mine bufneam in plans a fost groaznic, pui toti au trait in afara de 2 daca de duci la farmacie de animale acolo poti gasi lapte special pentru catelusi tai eu am pastrat toti 5 catei la curte iar fratele mamei mele i-a luat pe ceilati cinci caini inca ii mai am au trecut 2 ani de cand s-a intamplat asta si inca imi mai aduc aminte cum venea cateaua la mine si se punea in bratele mele ce rau imi pare de acea am pastrat toti catelusi ii pot vedea cand vreau eu.Sa-ti traiasca catelusi!

| Elvina a răspuns:

Nu pot rezista cu lapte de vaca. Vorbeste cu medicul veterinar, caci vor muri.

| Numero1 a răspuns:

In primul rand felicitari!
In al doilea rand nu prea am inteles intrebarea... daca te referi la sanatatea lor sunt mai mult ca sigur ca sunt bine, n-am mai auzit caine sa fete prin cezariana dar sunt sigur ca nu e nici o problema.
Daca nu vrea sa-i alapteze probabil este ametita dupa anestezie, ce conteaza este sa isi recunoasca puii, daca stie ca sunt ai ei la un miment dat ai va si alapta.

Răspuns utilizator avertizat
| AdamLevine a răspuns:

Consulta medicul veterinar.

| Melaniaaa a răspuns:

Nu, dar ai putea da le dai lapate cu un biberon mai mic, altfel nu vad cum ar putea sa supravietuiasca.
Succes!

| XSecretLov3X explică (pentru Melaniaaa):

Pai da... Le-am loat biberon si mananca dar numai sa nu le fie bun lapticul pentru ei mai ales ca au doar o zii..acum nu stiu sad

| XSecretLov3X explică:

Va multumesc mult de tot tuturor.:* Chiar m-ati ajutat. :*:X

| Ada46 a răspuns:

Eu am gasit acum 2 veri 4 catelusi foarte mici, nici n uaveau ochii deschisi.deci din proproe experienta,iti s[un ca nu is sanse prea mari sa supravituiasca, cu; apte de vaca.e prea gras pentru ei. daca nu poti sa le cumperi de la petshopuri sau faramcii veterniare niste lapte special pentru pui de catei, incerca sa i hranesti cu un biberon sau seringa, dar cu lapte foarte slab de vaca. daca le dai din seringa, ai greja sa nu ii ineci! e greu sa ai grija de ei pentru ca plang si noapte si trebuie sa cureti cutia in care ii ti, dar merita! sper ca ai suficenta rabdare si timp sa te ocupi de ei.si ai grija unde i tine, sa le pastrezi temperatura corplului normala.Bafta! p.S.Ar fi bine s ai duci cat mai rapid la un veterinar, el ti-ar putea spune mai bine ce sa faciwinking

| MonstruletRoz a răspuns:

Exista posibilitatea de a rezista dar trebuie sa ai mare grija de ei si sa le dai lapte cu biberonul pana invata sa manance.