| ÐαɾκPαιɳteɾ a întrebat:

Salut ALL! Deci mi-am luat de curand un sampon de paduchi pentru pisica mea dar cand am ajuns cu el acasa am vazut ca e pentru oameni... straight face Credeti ca are ceva daca il folosesc pentru pisica? II spune Sampon antiparazitar Dr. Soleil.

Răspuns Câştigător
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Buna! nu este indicat sa folosesti pentru animale produse destinate consumului uman! trebuia sa ii iei un sampon special pentru deparazitare de la pet shop, eventual si o zgarduta contra puricilor si capuselor! nici medicamentele pentru oameni nu se pot administra animalelor, pentru ca ce este bun pentru noi, pentru ei poate fi foarte toxic!
o zi frumoasa sa ai happy

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde l-ai luat? De la taraba din piata? Nu ai citit pe el? Nu este indicat sa folosesti pentru pisica.Mergi la un pet shop si cumpara pentru pisica.

| ÐαɾκPαιɳteɾ explică (pentru darrio2007):

Pai am mers la un veterniar si el mi-a dat o reteta..sa cumpar eu dintr-un magazin. Cum ma grabeam sa ajung acasa nu m-am mai uitat la ce scria pe eticheta. straight face

| darrio2007 a răspuns (pentru ÐαɾκPαιɳteɾ):

Se mai intampla.Asta e.Cumpara acum pentru pisica.De la pet shop.

| aladinbeci a răspuns:

Si eu zic sa nu folosesti acel sampon pentru oameni in cazul pisicii. Pentru animale poate fi toxic. Cumpara sampon pentru paduchi special pentru pisica. Cauta la farmacia veterinara si arata acolo reteta primita de la veterinar. Bafta!

| viotedy a răspuns:

Pisica avea paduchi?

| ÐαɾκPαιɳteɾ explică (pentru viotedy):

Cred ca da pentru ca se tot scarpina...anyway chiar daca nu are vreau ca fiu sigura straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca e de paduchi, speli paduchii, nu pisica nu-i asa? pentru pisica iei sampon de pisici.

| alymitu a răspuns:

Animalele nu au paduchi din cate stiu eu. Au doar purici si capuse thinking
Oricum, mai bine ia unul special pentru pisici happy.

| Bubu91 a răspuns:

Nu este recomandat sa folosesti produse de oameni pentru animale, pentru ca pielea omului are un ph diferit fata de cel al animalelor, deci produsele pentru oameni sunt daunatoare animalelor.