| Sandu_Stefan_1996 a întrebat:

Salut, am 10 ani și 2 iepuri. Unul dintre ei are bube pe urechi, se mișcă greu și tine ochii mai mereu închiși, voiam sa va întreb ce boala este și dacă va muri.

3 răspunsuri:
| Atim a răspuns:

Daca iepurasul nu era vaccinat, cel mai probabil este mixomatoza. Daca va muri sau nu, nu iti pot spune eu, depinde in ce stadiu este si daca ai tai sunt dispusi sa il duca la un veterinar. Cauta pe internet poze cu iepurasi care au mixomatoza si vezi
daca seamana cu ce are al tau. Daca da, iti recomand sa il separi de celalalt iepure, sa nu se îmbolnăvească si el.

| iticiu a răspuns:

Nu ştiu ce boală e dar am avut şi eu un iepuraş care a murit şi avea aceleaşi simptome ca şi iepurele tău dar nu avea bube pe urechi ci pe nas cred că va muri în o săptămână sau 2 dar nu sunt sigură.Îmi pare rău

| Anton_Daniela_1976 a răspuns:

Vorbeste cu parinții tai ca sa mergeti la veterinar cu ei sa i trateze am avut un iepure si avea si el bube pe urechi doctorul a zis ca sunt micoze l-am dat cu o crema nu mai stiu cum se numeste dar inca mai traieste iepurasul