| Stoleru_Marian_1988 a întrebat:

Salut,am 14 ani si locuiesc la bloc intr-un apartament cu 3 camere spatioase..De mult timp m-am gandit sa imi cumpar un caine dar chiar nu stiu ce rasa sa aleg nu am reusit sa ma hotarasc intre bichon maltez si shih tzu.Vreau o rasa medie dar cainele sa nu fie foarte scump dar sa fie dragut =). Daca aveti idei despre cateva rase accesibile...va rog ajutati-ma FUNDAAAAA

Răspuns Câştigător
| Ofataoarecare15 a răspuns:

Eu ti as recomanda urmatoarea rasa:buldog-ul francez, deoarece nu are blana foarte lunga, din potriva e destul.de scurta, e doar un mic dezavantaj ca are probleme cu respiratia, dar in rest e jucaus si prietenos. Oricum a ta e alegerea.

3 răspunsuri:
| stefstefansteff123 a răspuns:

Bichon maltez e o alegere foarte buna

| Geoorrrrge a răspuns:

Bichonul este o alegere buna, este jucăuș si loial happy

| andreipraduitorul a răspuns:

Rottweiler