| GLA a întrebat:

Salut, am 2 canari si nu stiu daca sunt pereche, se cam bat, nu mereu dar o mai fac din cand in cand, ceva cunoscatori de canari pe aici? Stiu ca daca sunt 2 masculi se bat, dar daca sunt cumva 2 femele se bat si ele?

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Nu prea e relevant genul lor, se bat si perechile. Sunt ciudatei, nu le place nici singuri, nici separati, au perioade. Cel mai bine e sa ii tii in colivii separate dar lipite, iar cand se giugiulesc printre gratii le unesti, apoi cand incep iar sa se bata le separi din nou.