| MirceaMacovei a întrebat:

Am o pereche de canari, in ce perioada se impereceaza?

1 răspuns:
| YoBuDy a răspuns:

Salut,

Canarii se pot imperechea in orice luna, cu exceptia perioadei de naparlire.

Perechea de canari in acest timp trebuie sa aiba ciclul facut! Adica sa simta anotimpurile.

Asta inseamna ca inainte de imperechere trebuie sa simta ca a fost iarna si vine primavara!

Cel putin o luna inainte de imperechere trebuie sa simta ceva frig dar fara curenti prea mari de aer!

E obligatoriu! Un balcon e ideal sau o camera semiincalzita.

Succes,