| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am avut 2 papagali pe nume roko si koko.Roko era baiat, iar koko fata.Baiatul a zburat pe geam acum 2 luni si a mai ramas doar fata. Ei doi nu ma bagau in seama deloc, dar de cand a zburat parca fata mai intoarce capul cand o strig.Ma chinui cu ea sa o invat sa se urce pe deget dar nu stiu daca mai are rost.
Pot sa continui sa incerc sa o dresez(daca da spuneti-mi si mie cum) sau nu mai are rost sa incerc
P. s papagalii ii aveam de 2 ani

4 răspunsuri:
| aura_1762 a răspuns:

Esti din tg-jiu?

| lilbunny a răspuns:

Pai papagalii trebuie invatati de mici pentru a face ce vrei tubig grin
ii poti invata si sa vorbeasca, dar ei te vor asculta doar daca sunt singuri.adica daca ai doar un papagal.papagalul meu zice:coco, piciuhappy... sta pe deget, pe cap si pe umarbig grin
are deja 4 anihappy azi e ziua luihappy

| MaDuTzAaAaA a răspuns:

Pai acum totul e cam degeaba pentru ca ea nu o s amai invete usor. dar, nu ai ce pierde daca totusi i tai penele alea la aripi, sti care si o alsi pe deget.desi nu cred sa faca minuni.de asemenea, poti cumpara alt papagal pui pe care sa il inveti. fata ar putea sa se deprinda de la el.

| rebelboy2011 a răspuns:

Si eu am doi papagali rebeli, am incercat sa-i dresez dar nu functioneaza, am auzit cazuri in care un papagal daca ramane singur moare de singuratate ar trebui sa mai faci rost de unul