| Mariana998877 a întrebat:

Salut. Am cumpărat un cățel bichon de 6 săptămâni. Ce mâncare ar trebui să-i dau? I-am cumpărat lapte praf, pana la cât timp trebuie să-i dau și când pot sa ii dau mâncare normala sau plicuri pentru căței? Și ce lucruri ar trebui să-i cumpăr? Nu am mai avut niciodată un cățel de rasa și nu știu ce sa ii cumpăr sau ce mâncare sa ii dau

2 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Acum e tardiv dar nu e ok sa iei un catel la 6 saptamani, e recomandat sa aiba cel putin 8 saptamani si sa manance mancare solida. Pana la 3 luni cand e vaccinat complet nu ai voie sa il scoti afara asa ca trebuie sa ii iei covorase absorbante fiindca o sa faca in casa.
Cu mancarea e un pic complicat, trebuie hranit des cantitati mici, poti sa incepi sa ii dai mancare de catei dar alegea varianta sub forma de pate sau crema, amesteca cu un pic de apa sa aiba o consistenta de sos si incurajeaza-l sa manance.