| Musuic a întrebat:

Salut.am descarcat de pe internet ap tuner ca sa imi acordez chitara dar am 2 intrebari :

1 ) ce valori trebuie sa am la fiecare coarda? am chitara clasicahappy

2 ) de ce dupa ce lovesc coarda imi apare -30 apoi +40 peste 1 secunda?

dau funda happy

Răspuns Câştigător
| notatrol a răspuns:

Valorie sunt de sus in jos E A D G B E
Iti recomand http://www.ultimate-guitar.com/
O sa te ajute mult.

| Musuic explică (pentru notatrol):

M-am exprimat gresit happy de exemplu ma refer la coarda E. la program cat trebuie sa arate programul 0.5.etc.

| notatrol a răspuns (pentru Musuic):

In teorie ar trebui sa fie pe 0. dar poti si cu o eroare de 20 plus/minus