| Centea_Ruben_1999 a întrebat:

am fost la zoomania sa-mi iau un hamster sirian si cand sa pun mana pe el ma tot musca.de ce?

2 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Salut și ție,

Este normal ca hamsterul sirian să reacționeze așa, în fond ești o persoană necunoscută pentru el care ar putea constitui un pericol. Eu sunt convinsă că după ce se va obișnui cu tine și cu noul mediu în care trăiește, va deveni mult mai prietenos. Pentru a-i câștiga încrederea, îți recomand să te joci cu el, să îi dai gustări, să îl mai scoți din cușcă din când în cand. De asemenea, cred că cel mai potrivit ar fi să cumperi o pereche de hamsteri. De multe ori, hamsterii se îmbolnăvesc sau chiar mor de singurătate.

| vocea a răspuns:

Este salbatic ii este frica nu este obisnuit