| WithoutName123456789 a întrebat:

Salut,am gasit azi o pisica mica la noi in curte, as zice ca are cam o luna si bunica mea i-a dat sa manance niste cabanos din comert. Poate sa pateasca ceva, ca am inteles ca alimentele bogate in sare sunt toxice pentru pisici?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e bine dar in trecut cand mancau buma sobolani infecti traiau mai mult. Cabanosu e facut de ea sau cumparat de la comert?

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Nu e sanatos nici macar pentru oameni daca e din comert, insa depinde de cantitate. I a dat mult?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pisica are nevoie de lapte ca este mică, nu cabanos.Este greu de digerat pisica are stomacul mic, ca unui bebelus, unui bebelus îi trebuie lapte nu i dai sarmale.

| Speranta12 a răspuns:

Problema e la coaja aia de la cabanos, o coaja tare care numai de mancat nu e. Ii face rau digestiei pisicii si chiar si a omului.

| Peachdelight a răspuns:

Alimentele condimentate nu sunt bune pentru animale. Având in vedere ca are doar o luna, este încă foarte micuța pentru așa ceva. Pana la 6 săptămâni are nevoie de laptele mămicii iar apoi mâncare specială pentru puiuți, boabe, pliculețe cu mâncare umeda maxim 1/sapt tot așa pentru juniori. Speram sa nu pățească nimic, nu cred, decât poate niște scaune moi Puii au stomacul foarte sensibil. In caz ca o vezi apatică fuga cu ea la un veterinar.