| AlxFlorescu a întrebat:

Salut, am o catelusa rottweiler de 4 luni, pe care am inceput sa o invat sa mearga in lesa, dar dupa 2 zile in care a mers fara porbleme oriunde am dus-o, nu mai vrea sa mearga se pune in sezi sau culcuta si nu mai vrea deloc. Ce sa ii faci?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Incerca sa o faci sa vina la tine, sa o atragi cu mancarea favorita si laude.
Cred ca s-a speriat un pic in astea 2 zile si de aceea nu mai doreste sa mearga cu lesa. Prima ieseala cu lesa dar si prima baie trebuie sa fie una buna, placuta pentru pui, deoarece cu acea "prima" o sa ramana toata viata, iar daca l-a speriat ceva, greu il mai recapeti.