| dailydaisy07 a întrebat:

Salut am o catelusa si vreau sa merg cu ea in italia trebuie neaparat sa-i fac pasaport daca merg cu avionul ca am auzit ca doar la granita?!

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Ai nevoie de toate hârtiile şi carnet de sănătate.

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Trebuie! Dar nu-ti recomand s-o duci cu avionul ca eu am vazut o situatie cand la sosire cainele era mort.Sa spun si de ce.La plecare avionul a avut 6 (!) ore intarziere din cauza vremii, cainele a stat in cala avionului fara apa sau mancare, apoi acolo sus la 10. 000 m temperatura este cu muuuult sub zero grade, zborul a durat 3 ore si pana cand s-a ajuns la descarcarea bagajelor...cainele era mort.Si era un caine mare, lup.Plus ca trebuie sa-ti aduci de acasa cusca STAS, asa cum vrea compania de zbor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neaparat pasaport cu vaccinurile la zi, microchip.in avion poate sta langa tine in cusca, cu conditia sa aiba pana in 7 kg.nu-ti recomand sa pui catelul la cala