| LoLPlayer a întrebat:

Salut, am o intrebare. sa incep cu inceputul mai inai. am un porcusor de guineea si are cam 4 - 5 ani. si de o vreme de 3 zile aproximativ am vazut ca nu mai e activ nu mai chitzaie nu merge bine se ascunde. nu mai prea mananca, se ascunde tot merge deselat. intro zii o venit un prieten la mine si s-a jucat putin cu el l-a luat in brate, credeti ca daca ar fi fost prea strans sau in cel mai rau caz calcat cand n-am fost eu atent n-ar fii chitzait cumva ca eu nu l-am auzit, se poate sa fie dela batranete? ca s-a schimbat cam prea repede in 3 zile. si daca ati putea sa-mi dati ceva sfaturi ce sa fac.

Multumesc mult. rog seriozitate e o problema destul de grava pentru Mine

Dau funda cel mai de ajutor raspuns

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AllmaGirl a răspuns:

Motive sa fie activ nu i-ai dat...Ii trebuie un alt porcusor de acelasi sex cu el cu care sa relationeze intr-o cusca in care sa aiba loc sa se desfasoare. Batran nu este, altii ajung la 8 ani, e doar mai maricel, dar batran nu e...Verifica-i piciorusele, daca talpile nu prezinta rani, verifica gherutele, daca sunt prea lungi il incurca la mers. Mancare speciala da-i numai de la Vesele Laga sau Vitakraft dar doar gama Emotion, restul nu ajuta organismul cu nimic si nu sunt sanatoase. Si eu iti recomand acelasi forum, Gemon.ro, pe mine m-a ajutat mult, deci clar te poate ajuta si pe tine.