| Kirito21 a întrebat:

Am un porcusor de guineea de 2 luni de zile si s-a atasat foarte tare de mine (se tine ca un scai dupa mine big grin) singura problema este ca nu suporta sa fie atins de altcineva in afara de mine si cand se apropie cineva de el fuge sau se ascunde drept mine. E normal sa se ataseze de o singura persoana?

3 răspunsuri:
| Elly94sweet a răspuns:

Da. fiecare animal are stapanul lui nu 100.asa si cu cainii.

| Kirito21 explică (pentru Elly94sweet):

Da dar un caine accepta sa fie mangaiat sau tinut in brate si de alte persoane in schimb porcusorul meu sta non-stop langa mine daca ma intind in pat imediat topaie pe burta mea si se aseaza confortabil, intinde mereu boticul sa il pup, mananca cel mai bine cand ii dau din mana de la mine si in momentul in care se apropie altcineva de el (fratele sau iubitul persoane pe care le vede zilnic) fuge foarte repede sau daca il prind si il mangaie scoate un marait si este vizibil deranjat si nervos (mai si musca uneori cand ii maraie).

| Elly94sweet a răspuns:

Pentru ca doar pe tine te recunoaste ca stapan! de altii ii e frica. daca tu te ocupi cel mai mult de el!