| Andreidjsjc a întrebat:

Am o problema cu câinele, mai bine zis invers...i-am luat un o lesa(are 8 luni câinele)și..de fiecare data când i o pun stă nemișcat,nu ii place, ce pot face? Am incercat sa ii pun gustări și el sa se i-a după ele, am încetat toate modalitățile, ce pot face?

Răspuns Câştigător
| gigite a răspuns:

Sa vorbesti calm si dulce cu el, sa-l admiri si apreciezi cu vorbe bune, sa-l mangai frumos, mai mult el poate are un entuziasm/bucurie ca-l scoti la plimbare si atunci comanda ta sa fie scurta si taioasa "stai!" si va sta o clipa...
spor sa ai si numai iubire pentru. el.