| Annapro a întrebat:

Am o mica problema cu cainele meu, Jack Russell Terrier. De prima data cand l-am scos la plimbare (pe la vreo 5 luni aproximativ) la fiecare caine pe care il vede, il latra si este foarte foarte nervos. Face orice nu mai ca sa scape din lesa si sa-l muste, indiferent daca este un caine mult mai mare decat el. Nu stiu ce sa mai fac! De fiecare data il cert dar nu se astampara, asa ca am apelat la voi. Dau funda pentru cel mai bun raspuns! Multumesc. (Si imi cer scuze pentru categoria alesa)

5 răspunsuri:
| Ralluca15 a răspuns:

Hmmmm...
Inseamna ca nu suporta alti caini...laughing
Eu zic sa-l duci la medic.winking
Sauuuuuuuuuuuuuuuuu...thinking
Poate cainii pe care ii vede nu-i suporta... poate ar trebui sa-l plimb undeva unde sa nu cunosca locul si cainii.thinking laughing
Funda puppy dog eyes

| dimitriualexandra1151 a răspuns:

Ai incercat sa-l alinti mai mult. Eu stiu ca daca l-ai lasa langa o catelusa nu ar latra pentru ca in general le place, fai cunostinta cu una si mai vb.

| Annapro explică (pentru dimitriualexandra1151):

I-am facut cunostinta si are prieteni. Dar la cainii din parc nu il pot stapani!

| dimitriualexandra1151 a răspuns (pentru Annapro):

Asa a fost invatat nu o sa-i suporte fiindca sunt caini straini si caine cu caine nu se inteleg doar daca cresc impreuna.

| Annapro explică (pentru dimitriualexandra1151):

Ahaa. Dar mi se pare ciudat ca eu am mai avut catei si cand se intalneau cu altii, nu reactionau thinking