| Yubitika16 a întrebat:

Cum imi pot invata cainele sa mearga in lesa? Este Bichon Havanez, are 8 luni si jumatate si de fiecare data cand ii pun lesa trage de ea.Ce as putea sa fac ca sa il invat sa mearga cu ea?
Dau FUNDA! big grin

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Nu prea inteleg ce inseamna "trage de ea." Daca trage, adica te alearga, momentan este un pui, deci are multa energie, deci nu o sa iti mearga la pas, mai ales ca este bichon, o rasa foarte energetica, si pe deasupra este si pui. Iar daca trage de lesa, in sensul ca trage cu gura de ea, doreste sa se joace, deci, joaca-te cu el.

Răspuns utilizator avertizat
| ridhimagupta a răspuns:

Cel mai indicat este hamul ca sa se invete cu lesa poti sa eu pui prin casa si sa il lasi cu ea sa stea prin casa si cand sta fara sa traga de el dai o mica recompensa si laudal cat mai mult cand sta cu ea

| laurthelegend a răspuns:

Nu cred ca ai cum sa il inveti sa mearga in lesa