| Ema326 a întrebat:

Am o problema cu cainele meu...
Are un an si trei luni, nu a avut niciodata probleme cu sanatatea, are toate vaccinurile si deparazitarile la zi.
Totusi, de curand, mai exact acum doua zile am observat ca tremura, cauta mai multa afectiune ca deibicei, plange la fiecare atingere pe care o fac asupra lui si pare a avea frisoane sau ceva in genu'.
Afara e vioi, mananca bine si are "scaunul" sanatos.
Ma ingrijoreaza foarte tare ca plange si daca il mangai, il doare.
Ce poate sa aiba, ce sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Este racit, ca si oamenii! Trebuie sa mergi cu el la veterinar sa-i dea niste vitamine de intarire! Un veterinar bun va sti rapid care-i sunt cele mai bune! Oricum mi-a placut felul minunat in care ai descris totul! Numai bine!

| Ema326 explică (pentru Caro34):

Nu am dormit toata noaptea de grija lui, iar acum sunt la servici. Plangea in continuu, iar eu cu el.
Sper sa fie doar o raceala! Multumesc frumos!

7 răspunsuri:
| PepsiGirl a răspuns:

Dacă tremura și are frisoane este răcit! Și caniele meu avea frisonae și îl durea gâtul ca a mâncat zăpada. Du-te la un veterinar ca sa ii facă o injecție sau ceva.

| Anngela a răspuns:

Du te cu el la veterinar. Urgent!

| Shailyn a răspuns:

Ai mare grija poate are Jigodie, cama sa se manifesta. TE ROG DIN INIMA am o catelusa amstaff si i-a aparut asta la ochi ce crezi ca este ma ingrijoreaza atreee http://imgur.com/a/NmY3w

| Ema326 explică (pentru Shailyn):

Poate fi o iritatie sau i-a intrat ceva in ochi.

| KittyMeow a răspuns:

Nu sunt experta in asta dar cred ca trebuie sa i-l duci la veterinar cât mai repede. El îți va spune ce sa faci sau daca e ceva in neregula cu cățelușul tau!