| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema cu motanul meu, are pietre la rinichi. Are 5 ani si nu a fost castrat. El se chinuie sa urineze dar nu poate absolut deloc. Am incercat sa-i dau un sfert dintr-o pastila (nospa) dar nu reusesc deoarece se zbate foarte foarte tare iar cand reusesc sa-i bag pastila in gurita o scuipa. Stiti cumva ce pastila as putea sa-i dau motanului?

1 răspuns:
| GinGinHan a răspuns:

Nu ii mai da pastile mai bine du-te cu el la un veterinar sa il consulte si sa iti spuna ce sa ii dai ca sa ii treaca, asta daca nu vrei sa il ai pe constinta. Daca tu il indopi cu tratament de oameni ii faci rau, animalele au si ele tratamentul lor.