Întrebare recomandată | georgereal a întrebat:

Salut.Am si eu doua întrebari.1 pentru biban la jig sau vobler folosești agrafă cu vârtej? 2 am cumparat si eu lansetă caperlan Wixom 5 de 2-10 g la 1.80m.Am un fir pe mulinetă de 0.20 monofilament.Pot sa pescuiesc fară inaintas? Vreau sa dau dupa bibani pe Dâmbovita.Sunt novice în domeniu.Si nici nu imi pot permite fir textil deocamdată. Multumesc si poate mă poti ajuta cu un sfat.

1 răspuns:
| Experimentatul a răspuns:

Salut. Mai bine ii pui vârtej pentru că nu îți încurcă firul pe mulineta.