| IonutRullz a întrebat:

Salut..am și eu o problemă în legătură cu CO2 la acvariu..am un sistem cu butelie de unică folosință. Când se termină trebuie să cumpăr alta. Problema este că în timp apa din numărătorul de bule se evaporă iar după ce am umplut înapoi numărătorul de bule cu apă nu am mai primit CO2 în acvariu. Stie cineva care ar fi problema? Durează din nou 24h respectiv 48h până la pornirea din nou a CO2? Sau trebuie pus un robinet la butelie în momentul în care deconectez furtunul pentru a putea umple din nou numărătorul de bule cu apă?

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

CO2 in acvariul in care ai pesti?!?!?
nu am mai auzit de asa ceva, pare a fi o solutie foarte buna sa omori pestii care ar trebui sa respire oxigen, si sa expire CO2, ori tu le umplii acvariul cu CO2

| IonutRullz explică (pentru Bizon95):

CO2 este pentru plante și foarte mulți acvariști îl folosesc