| asdasdsada a întrebat:

Salut am si eu un perus papagal de 2-3 ani si vad ca de vreo 2 saptamani sta cu capu in pene mai tot timpul si am avut multi papagali si majoritatea inainte sa moara mancau in prostie si asta la fel aveti vreo idee ce sa fac cu el sa-l duc la un veterinar poate?

5 răspunsuri:
| Kikoo a răspuns:

S-ar putea sa aiba vreo problema cu intestinele, sau in alt caz poate avea paduchi. cel mai bine du perusul la veterinarwinking. funda?big grin

| ligiligi a răspuns:

Buna!
Eu zic ca sa il duci repede la veterinar.El iti va spune care e problema. Poate iti va da injecti si ceva vitamine. Daca papagalul se va insanatosi sa ii cumperi calciu.E in forma ovala(ca sapunul) alba si are calciu in ea.Papagalul va incepe sa ciuguleasca si va fi sanatos.Multa bafta! Funda big grin?

| justmisterious a răspuns:

Este singur in cusca? Daca da ii trebuie o pereche. Daca mananca, bea apa, nu respira greu, nu cred ca are ceva. Si eu am perusi

| Buburuza2306 a răspuns:

Buna! Eu am avut 6-7 parusi de-a lungul timpului, in prezent am si eu unul, cand s-a inbolnavit isi punea capul in penele de pe spate si statea acolo... dar i-am pus langa colivie o icoana si i-am dat sa bea apa sfintita ( agheasma - nu stiu exact cum se scrie ) deci i-am pus apa de aia sfintita in recipientul cu apa si s-a facut bine, asta anul trecut, caci acum vomita intruna, e de inteles, al meu are 5-6 ani... e f. batran. Al tau e aproape pui si cred ca se va face bine! love struck

| Flav13 a răspuns:

E cam tanar sa moara, dar poate de singuratate se simte rau? Iti zic ca daca-i cumperi poate un amic se va simti mai bine. Funda?