| BuBu01 a întrebat:

am si eu nevoie urgent de ajutor. Am un papagal, perus de vreo 4 ani cred, iar de la un timp nu mai e vioi ca inainte si nu mai vorbeste. Acum o saptamana era transpirat, vomita si avea diaree. Am fost cu el la veterinar si mi-a dat un antibiotic si niste vitamine pe care trebui sa i le dau eu in fiecare zi. Dupa ce i-am dat antibioticu i-a scazut temperatura si si-a mai revenit, dar acum dupa o saptamana sta in colivie, mananca foarte rar, tremura, face diaree si doarme in continuu (sta cu capu in pene mereu). Imi puteti spune ce are, sau ce pot sa-i fac? Din cate am inteles de la veterinar are un virus si trebui deparazitat, dar inca nu au primit acea substanta si trebui sa ma duc cu el tocmai peste 2 zile. Ce as putea sa-i fac pana atunci? Va rog, daca stiti si va pricepeti ajutati-ma. Il iubesc prea tare si nu vreau sa moara.

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Nu cred ca mai poti face ceva in momentul asta. Tu continua sa-i dai antibioticele la timp, ca sa-i treaca diareea, si asteapta cele doua zile pana cand te duci din nou la veterinar.
E normal sa se comporte asa, pentru ca inca este bolnavior. Ai rabdare, o sa se faca el bine!

| BuBu01 explică (pentru foxsilver):

Sper. si multumesc pentru raspuns. :*

| foxsilver a răspuns (pentru BuBu01):

Cu placere!happy