| Dumitrescu_Liviu_1996 a întrebat:

Am taiat un iepure si vreau sa ii pastrez labuta. Am separat-o de corp, evident dar ca nu stiu daca trebuie tratata cu ceva ca sa nu miroasa sau ca sa nu se deterioreze in timp. Am auzit de un proces de uscare dar nu stiu cum sta treaba. Ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut.
Este simplu, mergi la farmacie si ceri formol, il amesteci cu apa parca era intr-un borcan, bagi acolo ce doresti si acoperi borcanul.Altfel mai greu.

| Peridava a răspuns:

Trebuie tratata chimic. Altfel, se descompune. Cauta un blanar/cojocar. El te poate ajuta.

| Rosenweiss a răspuns:

Ma intreb de ce ai vrea sa o pastrezi.