| TheDarkDragon a întrebat:

Salut,am un acvariu cu o testoasa si are apa in el.acvariul sta la geam si cand e cald, de obicei, cresc niste alge pe acvariu si pietre.cum as putea sa scap de ele, ori dispar singure cand va fi mai racoare?

3 răspunsuri:
| TheDarkDragon explică:

N-am unde sa pun acvariul si apa o schimb la 1 saptamana

| Oana_5036 a răspuns:

Pune testoasa intr-un vas cu apa, varsa apa din acvariu. Apoi speli peretii acvariului si pui alta apa.
P.S.:Muta acvariul de la geam!
Apa oricum trebuie schimbata periodic.

| DJeduard a răspuns:

Nu dispar singure acele alge si pietre cum ai zis tuuu trebuie spalate din acvariu cu ce nu stiu dar asa trebuie ca eu am invatat de la un prieten care tot avea o testoasa