| anonim_4396 a întrebat:

Am un amstaff de 7 luni pe care pana miercurea trecuta l-am tinut in lant. Pentru ca mi-a fost mila de el am turnat beton si i-am facut un tarc cu mult spatiu, jucarii si un cotet frumos. Problema este ca, niciodata de miercurea trecuta (7 zile) nu si-a facut nevoile pe ciment. Isi face nevoile doar cand ii dau drumu sa ma joc cu el. Am luat in considerare sa il las liber, insa se murdareste rau si mai am un ciobanesc caucazian pentru paza cu care pur si simplu (nu am idee de ce) nu se inteleg, si de fiecare data cand ii pun fata in fata se reped fiecare la gatul celuilalt. Deci, ce ar trebui sa fac? Sa il tin inchis pana isi face nevoile?

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu face pe beton, ci pe pamant si daca nu e loc foarte mult, in nisip. Cel mai simplu cred ca ar fi sa maresti o latura cu un metru, acolo nu e beton, si pui nisip, si va face in nisipul ala. Dar vezi ca totusi sa il scoti pe-afara.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Tarcul ar trebui sa aiba minim 18mp 6/3, iar pe unda dintre laturi sa fie "groapa" cu nisip pe care sa-l poti inlocui. Bafta deasa si mult succes. Amstaful meu are 8 luni si nicioda nu a fost legat; are liber inclusiv in casa.

| Ievi a răspuns:

Tinel, cum te tineau si ai taii pe tinewinking