| anonim_4396 a întrebat:

femela Amstaff gestanta cu mascul Ciobanesc Caucazian, ce probleme vor aparea?

2 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Poate exista posibilitatea sa nu-i poata fata, fiindca puii de caucazian sunt mult mai mari la nastere decat cei ai unui amstaff. O gestatie dureaza intre 54-72 zile depinde cand s-a facut monta, dar daca trec mai multe zile mergi la veterinar sa-i faca cezariana.
De ce ai lasat-o sa se imperecheze si nu ai avut grija de ea in acea perioada?(in caz ca nu a fost intentionat) Cine crezi ca-ti va lua niste pui corciti, pe langa asta si de talie mare?
Trebuia sa te gandesti de la inceput la toate astea.

| viotedy a răspuns:

Dar de ce nu te-ai gandit la asta inainte? ce corcituri ies? daca cresc prea mari ii faci cezariana daca n-o sa poata fata.